Lupte greco-romane: Un loc 4 și un loc 5 pentru CSS 2 Baia Mare la CN Juniori mici

În perioada 1-4 noiembrie, la Onești, s-a desfășurat etapa finală a Campionatului Național Individual de lupte greco-romane – Juniori mici. CSS 2 Baia Mare (antrenor, prof. Vasile Gui) a avut trei sportivi calificați la această etapă finală.

Luca Drule a ocupat locul 5 la categoria 32 kg, în timp ce Mălin Drule a terminat pe locul 4 la categoria 41 kg. Norbert Raffay a pierdut primul meci și nu a terminat între primii șase la categoria lui.

Proiect realizat cu sprijinul Municipiului Baia Mare.

Următoarea competiție la care vor participa sportivi ai CSS 2 Baia Mare, secția lupte greco-romane, este un turneu internațional care se va desfășura la Ardud (Satu Mare) în prima săptămână a lunii decembrie.